Експерти розповіли про те, яким буде Дніпропетровськ за Філатова

Перемога Бориса Філатова на виборах мера Дніпропетровська не тільки запустить новий виток розвитку мегаполіса, але і принесе городянам істотні вигоди. Мова йде як про боротьбу з підтопленнями територій, закупівлю нових трамваїв та автобусів, будівництві шкіл і дитячих садків, створенні нових будинків культури і безкоштовних секцій для маленьких дніпропетровців, так і про вирішення глобальних і багаторічних проблем міста. Про це заявляють не тільки і не стільки безпосередньо в штабі Бориса Філатова, скільки численні експерти, уважно проаналізували передвиборчу програму політика — «Стратегію розвитку Дніпропетровська».

«Унікальність запропонованої Філатовим стратегії полягає в тому, що він не намагається просувати популістські гасла. Його програма дуже конкретна. Для кожного завдання визначено термін виконання, необхідні ресурси і навіть відповідальні за реалізацію структури», — зазначає Сергій Кузьменко, директор Центру «Всеукраїнський соціологічний союз». За його словами, такий документ більше схожий на бізнес-план конкретного підприємства, тобто він має на увазі обов’язкове виконання. «Сам підхід в назві — «Стратегія розвитку Дніпропетровська: 730 днів на шляху до сталого розвитку» — досить показовий: можна визначити, що положення стратегії здійснимі і є конкретні терміни виконання, які будь-який виборець, житель міста може перевірити», — вважає політолог Андрій Шуліка.

Експерти вважають, що особливо важливими в нинішніх умовах для городян стануть ті проекти, які спрямовані на соціальний захист городян. Це не тільки муніципальні надбавки до пенсій і зарплат бюджетників, а й соціальне житло для молоді, пільгове оздоровлення для дітей і людей старшого покоління, додаткові кошти для територіальних центрів обслуговування пенсіонерів, контроль за формуванням безбар’єрного середовища, освітні програми і безкоштовні юридичні консультації для дніпропетровських пенсіонерів.

«Мені в цій програмі дуже подобається, що особливу увагу приділено позитивним змінам у сфері ЖКГ, міської інфраструктури і транспорту. Коли наші будинки будуть відремонтованими, ліфти — працюючими, тарифи — об’єктивними, то дніпропетровці дійсно зможуть відчути, що живуть в європейському місті», — коментує програму Філатова політолог Віктор Фєсєв. За його словами, досить позитивним фактом для жителів мегаполісу стане й те, що такий мер зможе побороти «маршруточну мафію» і повернути на вулиці Дніпропетровська сучасний комунальний транспорт. «Крім того, ті пропозиції, які стосуються парковок виявляють нам дійсно цивілізований підхід до вирішення проблеми: буде зручно і пішоходам, і автомобілістам. А головне — буде наповнюватися міський бюджет», — підкреслює пан Фєсєв.

Окремим блоком команда Філатова розглядає реформування взаємовідносин влади з галуззю охорони здоров’я, що включає в себе більшу фінансову незалежність лікарень, безкоштовне лікування за рахунок міста для малозабезпечених верств населення, а також нарощування зарплатного фонду медичних установ.